Fundacja przyjacielem Centrum Zdrowia Dziecka!

Z okazji 40-lecia działalności Instytutu Pomnika Centrum Zdrowia Dziecka, nasza Fundacja znalazła się w gronie przyjaciół szpitala i otrzymała oficjalne podziękowania za zaangażowanie na rzecz Centrum. Na Funpage’u IPCZD znaleźliśmy się w znakomitym gronie wielu fundacji, które od lat wspierają ten znakomity ośrodek. Na opublikowanej grafice, obok naszego logo znalazły się zdjęcia z najważniejszych akcji przeprowadzonych na rzecz szpitala. Z Instytutem mamy przyjemność współpracować od pięciu lat. – W tym okresie przekazaliśmy środki, które w konkretny sposób pozwoliły podnieść jakość opieki medycznej leczonych tam dzieci. Oprócz pieniędzy przekazaliśmy również sprzęt medyczny, meble i odzież dla personelu. Zapewniam, że w dalszym ciągu będziemy wspierać ten znakomity szpital – mówi Wojciech Sularz fundator i założyciel Fundacji „Góry Przenosić”.
W trakcie współpracy z Instytutem, Fundacja Góry Przenosić zorganizowała m.in. „Bieg po życie” na warszawskiej Agrykoli i na terenie szpitala oraz pięciokrotnie Bieg Mikołajów, największą charytatywną imprezę biegową w Polsce. Instytut Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka uhonorował wcześniej naszą Fundację muralem na jednej ze ścian szpitala.

Fundacja realizuje także inne projekty. Wydarzeniem bez precedensu na mapie polskiej dobroczynności był obóz narciarski dla dzieci z porażeniem mózgowym. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu osób udało się zorganizować specjalistyczny sprzęt narciarski, zakwaterowanie i ekwipunek, dzięki czemu pod opieką doświadczonych instruktorów i opiekunów mali pacjenci mogli szusować w Tatrach i cieszyć się narciarstwem.
Obecnie wszystkie wydarzenia charytatywne organizowane przez Fundację Góry Przenosić mają swoje trwałe miejsce w kalendarzu największych tego typu akcji w Polsce.